Őrizni kell a Mátyás- szoborcsoportot

Rendőrök és a polgárőrség illetékesei őrzik a kolozsvári Mátyás-szoborcsoportot.
A felállványozott Mátyás-szoborcsoportA felállványozott Mátyás-szoborcsoport

A kolozsvári polgármesteri hivatal hatáskörébe tartozó közösségi rendőrség és a polgárőrség illetékesei őrzik a Mátyás-szoborcsoportot - tájékoztatja olvasóit egy kolozsvári napilap.

Nemrég a Mátyás-szoborcsoportot restauráló cég képviselői kijelentették: feltétlenül szükség van a faállvány és a szobrot körülvevő palánk őrzésére, ellenkező esetben ugyanis a szerkezet bármelyik pillanatban lángra kaphat, és teljesen leéghet.
Hogy mégis mitől, arra a tudósítás nem tér ki, mindenesetre már májusban közismert volt, hogy ismeretlen tettesek megrongálták a restaurálás előtt álló Mátyás-szoborcsoportot körülvevő védőpalánkot, a hajléktalanok valóságos lakosztályt hoztak létre, fiziológiai szükségleteiket pedig a szobor talapzatánál végezték.

(Szent Korona Rádió)

Hozzászólások

#1

Tessék oláj kultúra. Ebben kell élnem nap mint nap. Gyönyörű, mit mondjak.

Támogassa Ön is a tiszta magyar hangot!

Magyar Sziget 2008 - Letöltések, blogok

Jelenleg a rádióban

<<<Zene>>>

21:00–0:00
Zene a tiszta magyar hangon.
(Zene)
Most hallható:
stratégia - magyar vitéz MV: Honvéd

Következik Mai műsorok | Heti műsorújság

Éjfél

0:00–0:15

<<<Zene>>>

0:15–2:00

Belépés

Szavazás

Skype

My status

Szent Korona Rádió hírlevél

Iratkozz fel hírlevelünkre!